Дома Фудбал Останато Луда завршница: Се криеше зад голманот, му ја украде топката и даде гол за победа🎥

Натпреварите во МЛС продолжија иако во САД се игра и престижната Копа Америка, а интересна завршницата имаше дуелот меѓу Атланта и Торонто.

При резултат 1-1 се играше 97-ма минута, судијата во секој момент требаше да свирне крај на мечот, а голманот на канадскиот тим, Лука Гавран, имаше намера да ја исфрли топката далеку напред, но се случи нешто што ретко се гледа.

Роналдо - човек рекорд! Франција и Белгија во дербито на денот! ↓↓↓

Никој не му довикна на голманот дека има играч зад него, тој не го виде, ја пушти топката на зејма, Тиаре му ја зеде и постигна гол за победа на Атланта од 2-1.