Дома Фудбал Останато Квалификациите започнаа со спектакл во Истанбул🎥

Квалификациите започнаа со спектакл во Истанбул🎥

Квалификациите за Светското првентсво започнаа со фантастичен меч помеѓу Турција и Холандија кој заврши со победа на домаќините (4:2).

Турција запиша голема победа, а во главна улога беше Бурак Јилмаз кој постигна хет трик. Тој во 15-та минута го отвори резултатот, а до крајот на полувремето погоди од пенал за 2:0.

Како е да се биде професионален Counter-Strike играч! ↓↓↓

На самиот старт на вториот дел Чалханоглу зголеми на 3:0, а тоа беше знак за Холандија да се „разбуди“.

„Лалињата“ за неколку минути успеаа да постигнат два гола и да намапат на 3:2, но потоа следуваше фантастичен гол на Јилмаз од слободен удат за 4:2. Во последната минута Депај не успеа да постигне гол од пенал.