Дома Останати Кошарка Дебакл на црвено-белите: Црвена Звезда го доживеа најубедливиот пораз од ЦСКА

Дебакл на црвено-белите: Црвена Звезда го доживеа најубедливиот пораз од ЦСКА

Црвена Звезда го запиша својот најубедлив пораз во рамки на Евролигата од ЦСКА Москва со 59:85.

Ова е дефинитивно најлошиот меч за црвено-белите во досегашниот тек од сезоната. Иако ја добија првата четвртина, во остатокот од мечот Звезда не успеа да му парира на тимот од Москва.

Лига Нации: Се освен прво место ќе биде катастрофа за Македонија! ↓↓↓

Во првите три четвртини одбраната на ЦСКА и дозволи на Звезда да постигне само 34 поени, а во еден момент максималната предност на гостите беше 33 поени.

Антиќ мина 21 минута на теренот во денешниот меч и запиша 9 поени и 5 скока. Рочести кај Звезда беше најпрецизен со 15 постигнати поени, додека кај ЦСКА тоа беше Нандо Де Коло со 16 постигнати поени.