Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Го следеше посебен уред: Видете како чукаше срцето на Роналдо против Словенија!

Го следеше посебен уред: Видете како чукаше срцето на Роналдо против Словенија!

Американската компанија „Whoop“ објави интересни податоци поврзани со Кристијано Роналдо за време на натпреварот од осминафиналето против Словенија.

Во последната минута од првото продолжение Роналдо промаши пенал при резултат 0:0, по што се расплака, но за негова среќа Португалија победи после изведување на пенали.

Битка на најтрофејните, Роналдо благодарен на Кошта! ↓↓↓

Во такви момент, тензијата и возбудата достигнува највисока точка, но сепак Португалецот останал до толку мирен, што отчукувањата на срцето се најнормални од тој момент.

За време на мечот со Словенија, Роналдо имал посебен уред на себе кои ги следел неговите отчукувања на срцето, а пред да го изведе ударот во пенал рулетот, срцето му отчукувало 100 пати во минута.

Кога Бруно Фернандеш погоди за 2:0, Роналдо беше повеќе бозбуден и имаше околу 125 отчукувања во минута.

Во моментите кога Бернардо Силва ја имаше топката при изведувањето на третиот пенал и кога и обезбеди премин на Португалија во четвртфиналето, пулсот му надмина 170.