Дома Фудбал Италија Видео: Дожд од голови на Апенините, Милан и Аталанта сигурни!

Попладневните натпревари од 35-то коло во Серија А донесоа многу возбудувања и „дожд“ од голови.

Милан оствари значајна победа на гостувањето кај Болоња со 2:1. „Росонерите“ победникот го решија во првото полувреме со головите на Чаланоглу и Бонавентура.

Второ коло во ЛШ: Најголемото дерби се игра во Лондон! ↓↓↓

Во второто полувреме Сусо и Кутроне промашија големи шанси да стават точка на мечот, па Болоња се врати во игра со голот на Де Мајо, но тоа беше и конечниот резултат.

Аталанта рутински ја победи Џенова со 3:1 и ја продолжи битката за Лига Европа со Милан.

Значајна гостинска победа оствари и СПАЛ со 3:1 на гостувањето кај Верона, додека Беневенто и Удинезе одиграа без победник 3:3.