Дома Фудбал Италија Видео: Гол на Матуиди, „убавец“ на Касерес, Дибала се „разбуди“ за нова победа Јувентус

dybala

Вечерва во рамките од 19 коло во италијанската Серија А својот натпревар во рамките од 19 коло го одиграа Верона и Јувентус.

Како и што се очекуваше фаворитот во овој натпревар дојде до победа од 1:3. „Старата дама“ рано уште во шестата минута стигна до предност. Гоназло Игуаин ја погоди стативата, но топката дојде до Матуиди кој ја смести топката во мрежата на домаќините.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

За нови погодоци го чекавме вториот дел. Прво Мартин Касарес кој своевремено настапуваше за Јувентус погоди за израмнување 1:1. Потоа во 72 минута Лихштајнер испрати топка во шеснаесетникот, таа стигна до Паоло Дибала кој ја смести во мрежата за ново водство на Јувентус.

Само пет минути подоцна, Дибала преку индивидуална акција постигна нов погодок и ги постави конечни 1:3.