Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар ремизира против Шкупи, Шкендија ја декласира Ренова

Вардар ремизира против Шкупи, Шкендија ја декласира Ренова

Вардар одигра 1-1 против Шкупи, додека Шкендија до врв ја наполни мрежата на Ренова и почна да ја „топки“ предноста.

Вардар поведе уште во 14-та минута со гол на Жуниор, по што следуваа неколку шанси, но одличен на голот кај гостите беше Игор Алексовски. Казната за неискористените шанси стигна во 71-та минута кога Шкупи израмни со голот на Дијак.

Да се биде или не за Данска и Србија! ↓↓↓

Шкендија на домашен терен ја победи Ренова со 1:0. Имери го отвори резултатот во 5-та минута и со тој резултат се замина на одмор. Алими, Бесарт Ибраими, Агим Ибраими, Фазли и Тотре постигнаа голово во второто полувреме за висока победа, а почесниот гол за гостите го постигна Селмани.

Академија Пандев не го искористи ремито на Вардар. Струмичниот тим одигра само 1-1 против Струга ТЛ.