Дома Трансфер зона Џеко донел конечна одлука за трансферот во Хајдук

Џеко донел конечна одлука за трансферот во Хајдук

Искусниот напаѓач Един Џеко долго се поврзуваше со трансфер во Хајдук, сепак изгледа дека од тој трансфер нема да има ништо.

Откако Никола Калиниќ беше поставен на позицијата спортски директор на Хајдук тргна по потписот на напаѓачот, меѓутоа на крајот не постигнале договор.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Причината поради која Џеко одлучил да остане во Фенербахче е платата која ја добива.

Во турскиот гигант Џеко има плата од 4.2 милиони евра годишно и тоа е сума која во Хајдук не можеле да си ја дозволат.

Сепак, се додава дека Џеко не ја исклучил можноста наредното лето да се пресели во Хајдук и во овој клуб да стави крај на кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Слот одлучил: За овие седум фудбалери нема место во Ливерпул

Нема да има многу промени во Ливерпул што се однесува во овој преоден рок. Впрочем, се оче…