Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Ќумбев прогнозира на ЕУРО 2020: Прво коло во групата А

Ќумбев прогнозира на ЕУРО 2020: Прво коло во групата А

Стартуваме со анализа и предлози на ЕУРО 2020, од поранешни македонски фудбалери и репрезентативци. Прв стартува Панче Ќумбев, поранешен македонски репрезентативец и актуелен претседател на Синдикат на фудбалери на Македонија. Тој е задолжен за групата А, па д аги погледнеме неговите предлози за оваа група од првото коло.

Да потсетиме, Ќумбев ќе ги прогнозира групите А, Ц и Е, додека останатите три групи ќе ги анализира и прогнозира Александар Васовски.

Турција-Италија

Интересен натпревар на отворање на европското првенство. Иако на хартија Турција е домаќин, Италија си го отвора првенството на Олимпико во Рим. Италија за мене е можно изненадување, односно прикриен фаворит а првенството. Манчини е одличен тренер и добро си ја врши селекторската работа.

Турците имаат сериозна селекција и фактот дека во последните 20 натпревари имаат само два пораза доволно зборува за нив и нивните квалитети. Во оваа група фаворит за мене е Италија а за втото место ќе се борат Швајцарија, Турција и Велс. На овој натпревар би типувал 2 и сигурен сум дека Италија со победа ќе го отвори Еуро 2020. Фактот дека до сега Турција никогаш не славела над Италија ми дава за право да верувам во момците на Манчини.

ТИП: Турција-Италија – 2 @ 1.53 во Bet365

Велс -Швајцарија

Блага предност овде давам за Швајцарија. Со селектор кој долго ја води оваа репрезентација и со одлични поединци швајцарците се благ фаворит на овој дуел. Но не смееме да го отпишеме ниту фудбалерите на Велс кој беа најпријатно изненадување на последното Европско првенство.

Швајцарците одлично ги одиграа подготвителните натпревари пред Европското првенство, ги добија сите три натпревари со одлична гол разлика 12-3 и затоа овде ја имаат предноста. Би типувал Х2 со најмалку два гола на натпреварот.

ТИП: Х2 и 2+ @ 1.54 во Bet365

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Чешка доби контроверзен пенал против Хрватска 🎥

Во овие моменти својот натпревар на Европското првенство го играат Хрватска и Чешка, Чешка…