Дома Трансфер зона Ќе го премислат ли Мане милионите од Саудиска Арабија?

Ќе го премислат ли Мане милионите од Саудиска Арабија?

Продолжува притисокот на клубовите од Саудиска Арабија кога се во прашање ѕвездите на европскиот фудбал. Најнова мета е Садио Мане.

Сенегалецот минатата сезона дојде во Баерн од Ливерпул. И имаше прилично солиден почеток на сезоната. Во првите 14 кола во Бундес лигата постигна пет гола и додаде три асистенции, додека во Лигатан а шампионите трипати се запиша во листата на стрелци и еднаш асистираше.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Но потоа следуваше конфликтот со Лерој Сане, по кој се наруши и атмосферата во соблекувалната. Во последниот период се пишуваше дека може да замине, но потоа се огласи неговиот агент тврдејќи дека Мане сака да остане во Баерн.

Но, сега на вратата и кај него тропнаа Саудијцит,е односно тимот на Ал Ахли кој денес го официјализираше трансферот на Роберто Фирмино. (ТУКА)

Финансиските детали не се откриваат, но сигурно дека станува збор за богата понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за „нвиот Неста“

Дефанзивецот на Торино, Алесандро Бонџорно е на трансфер листата на миланските гиганти Мил…