Дома Фудбал Англија Њукасл немоќен, Челзи лидер! ?

Њукасл немоќен, Челзи лидер! ?

Челзи го победи Њукасл, а Менди уште еднаш ја зачува својата мрежа.

Со 0:2 денес Челзи беше подобар од Њукасл. Уште во 10. минута Челзи дојде до водство кога сопствената мрежа ја победи Федерико Фернандез после нафрлувањето на Маунт. Пред автоголот одлични прилики имаа Абрахам и Вернер.

Њукасл создаде само една добра прилика, но шутот на Сент-Максиман беше запрен од одбраната.

Во продолѓение Вернер продолжи со одличните настапи. Германецот се проби помеѓу двајца дефанзивци во котнра испрати топка до Абрахам кој асистенцијата ја претвори во гол за 2:0 во 65. минута.

Се обиде Њукасл да се закани од дистанца, но Лонгстаф го погоди само надворешниот дел од голот. Вернер постигна гол, но неговиот погодок беше поништен поради офсајд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

RMC го објави името на новиот клуб на Лионел Меси!

Сагата околу Лионел Меси која траеше летоска заврши откако Аргентинецот беше принуден да о…