Дома Фудбал Германија Њукасл го „краде“ главниот скаут на Баерн Минхен

Њукасл го „краде“ главниот скаут на Баерн Минхен

Новите сопственици на Њукасл имаат високи амбиции и сакаат да направат тим кој ќе биде еден од најдобрите во Европа, а нема да жалаат пари за тоа.

Премиерлигашот покрај огромна сума за засилувања, сака да направи инфраструктура во клубот, па сака да го „укарде“ главниот скаут на Баерн Минхен, Лоран Бјусер.

Њукасл бара искусен ловек на таа позиција за да може полесно да доаѓа до саканите фудбалери. Меѓутоа, Бјусер има договор со Баерн и премиерлигашот ќе треба да плати компензација.

Французинот работи во Баерн Минхен од 2018 година, а претходно работеше во Леверкузен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…