Дома Фудбал Останато Јутјубер тешко ќе го повредеше Кака во хуманитарен натпревар 🎥

Јутјубер тешко ќе го повредеше Кака во хуманитарен натпревар 🎥

Јутјуберот „Спид“ организираше хуманитарен фудбалски натпревар во Катар, а дел од него беа бројни големи имиња на фудбалската игра како: Кака, Дрогба, Азар, Давид Виља, Роберто Карлос…

На крајот во натпреварот беа постигнати 13 голови бидејќи со 7:5 победи. Во добро издание се покажа Дрогба кој постигна два од петте гола за неговиот тим.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Јутјуберот „Спид“ имаше и еден неспортски момент кога жестоко стартуваше врз Бразилецот, Кака. Исто така во една ситуација и се посрамоти кога по додавањето од Азар промаши празен гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Може ли Баер да го сруши рекордот на Селтик од 1916 година?

Баер Леверкузен и официјално изминатиот викенд ја потврди титулата во Бундеслигата со побе…