Дома Фудбал Англија Јунајтед ги претстави новите дресови, а навивачите протестираа 🎥

Јунајтед ги претстави новите дресови, а навивачите протестираа 🎥

Maнчестер Јунајтед денес го претстави дресот за наредната сезона, а на денот на промоцијата навивачите направија притисок врз семејството Глејзер што побрзо да се комплетира продажбата.

Иако неодамна некои катарски медиуми објавија дека се е завршено, засега официјална потврда нема.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Денес Јунајтед пред клупската продавница ги промовираше дресовите, меѓутоа тие очигледно им беа најмалку важни навивачите. Навивачите сакаат се што побрзо да се заврши за тимот да може да се фокусира на преодниот рок.

ДРЕСОТ ЗА НОВАТА СЕЗОНА:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…