Дома Топ вести Јувентус фаворит за талентот на Лион

Јувентус фаворит за талентот на Лион

Талентираниот фудбалер на Лион, Хусен Ауар ќе биде „жешка тема“ во летниот преоден рок бидејќи за него се заинтересирани многу европски гиганти.

21-годишниот играч за врска оваа сезона блеска во дресот на Лион и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Ауар оваа сезона одигра 33 меча за Лион во сите натпреварувања на кои постигна 8 гола и запиша 9 асистенции.

Голем број на европски гиганти се заинтересирани за неговиот потпис, а медиумите тврдат дека Јувентус е фаворит за неговиот потпис.

Лион поради финансиската ситуација ќе мора да го продаде талентот ова лето, а Јувентус веќе започнал преговори со неговиот агент.

Коментари
Advertisements
  • ПСЖ и Сити се „тепаат“ за талент на Лион

    Талентираниот фудбалер на Лион, Хусен Ауар ќе биде „жешка тема“ во летниот преоден рок бид…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Работнички ја наполни касата, Тошевски е нов играч на Ростов!

Работнички уште една голема зделка – Давид Тошевски е нов играч на Ростов. 18 годишниот То…