Дома Фудбал Италија Јувентус се договори со новиот тренер

Јувентус се договори со новиот тренер

Масимилиано Алегри на крајот на сезоната ќе го напушти Јувентус, а раководството веќе има фаворит за негов наследник.

Јувентус веднаш по завршување на сезоната ќе објави дека се  разделува со Алегри, а медиумите тврдат дека  веќе постигнал договор со неговиот наследник.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во Јувентус се убедени дека Тиаго Мота е идеална замена за Алегри, бидејќи во Болоња се помовираше во еден од најдобрите тренери во Серија А.

Мота сезонава покажа дека е подготвен за големи работи и обезбеди  пласман во Лигата  на шампиони, па сега сака да направи чекор напред во кариерата.

Двете страни постигнале договор за двегодишна соработка,а Тиаго Мота во Торино ќе заработува 3,5 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …