Дома Фудбал Италија Јувентус пријави рекордна загуба

Јувентус пријави рекордна загуба

Како што стојат работите италијанскиот гигант Јувентус изгледа е во големи финансиски проблеми.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓После крајот на минатата сезона „старата дама“ пријавила загуба од 250 милиони евра. Тимот после сезоната 2020/2021 беше во минус од 209 милиони евра. Од клубот објаснија дека загубата се должи на последиците од коронавирусот.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека оваа рекордна загуба за Јувентус го спречила да направи милионски трансфери ова лето. Исто така е причината и што Алегри кој има богат договор тешко ќе добие отказ поради висината на оштетата.

Се наведува дека италијанскиот тим од 2017 до 2022 година запишувал загуби во однос на купување и продажба на играчи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Дерби на денот: Последна шанса за Меси и Левандовски

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес на програм…