Дома Топ вести Јувентус преку Јутјуб купи играч од 10 години!

Јувентус преку Јутјуб купи играч од 10 години!

Италијанскиот првак Јувентус, во своите редови во доведе малиот 10-годишен талентиран фудбалер Рашид Ал Хаџави.


Битка за Британија, Иран на САД - 10 ден ↓↓↓Детето е родено во Норвешка, но потекнува од Палестина, а родителите му се од Палестина. „Бјанконерите“ за неговиот фудбалски талент се уверија преку Јутјуб и решија да го ангажираат.

Малиот Ал Хаџави веќе ја посети базата во Торино и ги имаше првите неколку тренинзи со своите нови соиграчи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Бруно Фернандеш ја одведе Португалија во осминафиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Фудбалерите на П…