Дома Фудбал Италија Јувентус на специјален начин се прости од Киелини🎥

Јувентус на специјален начин се прости од Киелини🎥

Легендарниот италијански дефанзивец, Џорџо Киелини официјално стави крај на фудбалската кариера.

Искусниот 39-годишен дефанзивец најдобрите денови ги помина во редовите на Јувентус, а откако си замина од Торино продолжи во МЛС лигата во дресот на Лос Анџелес.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Киелини во Јувентус изгради легендарен статус, па клубот од Торино на специјален начин го испрати во пензија својот поранешен капитен.

Јувентус спреми огромен дрес со легендарната „тројка“ на Киелини и со дронови го разви над стадионот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…