Дома Фудбал ЈУВЕНТУС – НАПОЛИ 1:0 Погледнете го голот кој го реши дербито во Серија А

ЈУВЕНТУС – НАПОЛИ 1:0 Погледнете го голот кој го реши дербито во Серија А

Фудбалерите на Јувентус се искачија на врвот на табелата во италијанскиот шампионат благодарение на минималната домашна победа од 1:0 против бранителот на титулата Наполи, а воедно и првиот натпревар од 15. коло во Серија А.

Гол вреден три бода постигна Гати, кој во 51. минута беше највисок во скокот пред гостинскиот гол и реализираше центаршут на Камбијас. Голот на Јувентус поглднете го ТУКА.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Јувентус сега има 36 бодови, еден повеќе од Интер, кој денеска ќе му гостува на Удинезе, додека Наполи е петти со 24 бодови и се подалеку од одбрана на титулата.

Елиф Елмас одигра 35 минути на овој натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…