Дома Трансфер зона Јувентус го договори првото летно засилување

Јувентус го договори првото летно засилување

Јувентус постигнал договор со ѕвездата на Лацио, Филипе Андерсон, пренесуваат италијанските медиуми.

Имено, договорот на Филипе Андресон со Лацио истекува на крајот на сезоната и нема најави за негово продолжување.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Јувентус сака да ја искористи ситуацијата и да го донесе во Торино без обештетување, па веќе постигнал договор со неговиот агент.

Алегри многу ги цени квалитетите на Бразилецот и сака да го има во својот тим, па Филипе Андерсон ќе биде првото засилување за следната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Познат фаворитот за потписот на Зиркзе

Ѕвездата на Болоња и холандски репрезентативец Џошуа Зиркзе е на мета на многу клубов…