Дома Трансфер зона Јувентус го договори првото засилување за следната сезона

Јувентус го договори првото засилување за следната сезона

Јувентус постигнал договор со ѕвездата на Лацио, Филипе Андерсон, пренесуваат италијанските медиуми.

Имено, договорот на Филипе Андресон со Лацио истекува на крајот на сезоната и нема најави за негово продолжување.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Јувентус сака да ја искористи ситуацијата и да го донесе во Торино без обештетување, па веќе постигнал договор со неговиот агент.

Алегри многу ги цени квалитетите на Бразилецот и сака да го има во својот тим, па Филипе Андерсон ќе биде првото засилување за следната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…