Дома Фудбал Италија Јувентус ги подели броевите, ја чува „деветката“ за…

Јувентус ги подели броевите, ја чува „деветката“ за…

Италијанскиот шампион Јувентус денес го објави списокот на играчи кои ќе патуваат на азиската турнеја во Сингапур, Кина и Јужна Кореја.

Заедно со имињата, клубот ги објави и броевите со кои ќе играат фудбалерите следната сезона. Најголем интерес предизвика Гонзало Игуаин, кој нема да го носи дресот со број 9.

Аргентинецот го зеде дресот со број 21, а медиумите тврдат дека Јувентус ја чува „деветката“ за Мауро Икарди.

Многу ѕвезди на Јувентус ќе ја пропуштат турнејата. Даглас Коста, Манџукиќ, Пјаца, Кедира, Рамзи и Киелини останаа да тренираат индивидуално. Од друга страна Дибала, Квадрадо и Кин добија подолга пауза за одмор.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Џабе беше голот со пета на Иличиќ, СПАЛ ја шокираше Аталанта (ВИДЕО)

Со вечерашниот натпревар помеѓу Аталанта и СПАЛ затворено беше 20. коло во Серија А. Атала…