Дома Трансфер зона Јанузај за 10 милиони евра и официјално се пресели во Реал Сосиједад

Јанузај за 10 милиони евра и официјално се пресели во Реал Сосиједад

Од вечерва официјално Аднан Јанузај е претставен како нов фудбалер на Реал Сосиједад.

Белгискиот репрезентативец е потврден како второ засилување на клубот по Љоренте кој пристигна од редовите на Реал Мадрид изминатиот месец.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Младиот офанзивен фудбалер ќе настапува во плаво-белиот дрес во следните пет сезони, откако Манчестер Јунајтед ја прифати понудата. „Црвените ѓаволи“ и Сосиједад се договорија за обештета вредна 10 милиони евра со тоа што Јунајтед ги задржа првата за откуп на фудбалерот.

По неубедливата сезона на позајмиците во Дортмунд и Сандрленд, Жозе Мурињо одлучи да му овозможи на младиот фудбалер ова лето да ја започне кариерата од ново во друга средина, каде го пречека дресот со број осум.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

И тоа е можно, Мегваер најдобар фудбалер за месец ноември

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер е избран за најдобар играч во Премиер лиг…