Дома Фудбал Италија Ѕвезда на Аталанта падна во депресија: Ја начекал жена му со – друг маж!

Ѕвезда на Аталанта падна во депресија: Ја начекал жена му со – друг маж!

„Газета дело Спорт“ пишува дека словенечкиот напаѓач Јосип Иличиќ поради приватни проблеми се вратил во Словенија и нема да игра на завршницата во Лигата на шампиони за Аталанта.

Иличиќ е еден од најдобрите фудбалери на италијанскиот клуб, откако сезонава постигна 21 гол на 34 меча и без сомнеж тоа ќе биде голем хендикеп за тимот од Бергамо.

Италијанците објавија дека Иличиќ се вратил во Словенија, каде што ја начекал неговата сопруга во кревет со љубовник и поради тоа паднал во депресија.

Тоа ептен го погодило, па напаѓачот сигурно нема да се враќа на теренот до крајот на сезоната, а се поставува прашањето дали ќе биде подготвен и за стартот на следната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Вака изгледа идеалниот тим во Серија А според „ОПТА“ 📸

Експертите на „ОПТА“ кои најмногу се занимаваат со статистика ја следеа и штотуку завршена…