Дома Топ вести Ѕвездата на Интер побара трансфер

Ѕвездата на Интер побара трансфер

Шпанска „Марка“ пренесува дека Лаутаро Мартинез донел одлука да го напушти Интер на крајот на сезоната.

За таа цел Лаутаро го ангажирал супер-агентот Жорге Мендеш, кој треба да ги забврза преговорите за негов трансфер.

Аргентинецот беше на мета на неколку клубови ова лето, но остана во Интер и започна преговори за нов договор. Напаѓачот не е задоволен од понудата на „нероаѕурите“ и сака да ја промени средината.

За неговите услоги најсилен интерес покажуваа Барселона и Манчестер Сити, а Интер бара да биде платена откупната клаузула од 111 милиони евра.

Токму поради тоа Лаутаро го ангажирал Жорге Мендеш за да ги забрза преговорите за трансфер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Изненадување: Пјонтек може да потпише за Јувентус

Јувентус ја продолжува потрагата по нов напаѓач, а најново име на списокот на „бјанконерит…