Дома Фудбал Италија Ѕвездата на Баерн пристигнува во Торино – и тоа бесплатно!?

Ѕвездата на Баерн пристигнува во Торино – и тоа бесплатно!?

Баерн Минхен и Давид Алаба се уште се без договор, па играчот на лето може да ги напушти редовите на актуелниот европски првак.

28-годишниот Алаба станува слободен играч на крајот од сезоната и одбива да ја продолжи соработката со Баварците. Познато е дека има несогласувања околу платата, односно дека Алаба бара премногу.

Целата ситуација ја следи Јувентус, кој може да направи уште еден голем трансфер – бесплатно. Старата дама во минатото знаеше да донесе врни игра бесплатно, па ако успеат и со Алаба тогаш треба да им се даде признание.

Сепак, Јувентус може да има проблем бидејќи за услугите на Алаба е заинтересиран и богатиот ПСЖ, кој е подготвен да ги исполни желбите на ѕвездата на Баерн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Пиоли задоволен, Милан преговара со Реал и Челзи

Фикајо Томори и Брахим Дијаз ги исполнија очекувањата во Милано и челниците на клубот сака…