Дома Македонски спорт Мак фудбал Ѓоре Јовановски си замина од Беласица после само три натпревари

Ѓоре Јовановски си замина од Беласица после само три натпревари

Искусниот македонски стратег Ѓоре Јовановски после само три кола си замина од клупата на Беласица.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Јовановски дојде со големи очекувања во Беласица и луѓето во клубот во клубот веруваа дека со него работите можат да тргнат на подобро. Сепак тој си замина после само три натпревари во кои освои три бода.

Беласица со него на клупата ја победи Ренова, а потоа изгуби од Борец и денес од Струга Трим Лум.

Овој тим е на дното на табелата во првата лига со само 12 освоени бодови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Проблеми за Швајцарија: Вирус во репрезентацијата пред дербито со Србија!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Со проблеми се с…