Дома Останати Тенис Ѓоковиќ потешко повреден, го чека нова операција и долга пауза?

Ѓоковиќ потешко повреден, го чека нова операција и долга пауза?

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ со предавањето на мечот против Вавринка го заврши овогодинешниот настап на УС Опен, а како што стојат работите можеби и сезоната.

Имено, новинарот на „Њукорк Тајмс“ Кристофер Клери пишува дека Ѓоковиќ заработил нова тешка повреда.

„Ноле би можел да отсуствува подолго време од терените ако е потребна операција или ако неговата повреда бара одмор“, пренесува Клери.

Ѓоковиќ во овој момент е во Швајцарија каде што во една клиника го лекува рамото, новинарот на „Њујорк Тајмс“ најавува дека операција можеби е неибезжна.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ во два сета го збриша Џазири во Дубаи

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ лесно се пласираше во следното коло на турниро…