Дома Останати Ѓоковиќ му ги врати тениските терени на Белград, го затвора клубот

Ѓоковиќ му ги врати тениските терени на Белград, го затвора клубот


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Новак Ѓоковиќ со својот потег ја шокираше српската јавност, откако реши да го затвори тенискиот клуб во Белград.

 Ѓоковиќ во јуни ќе го врати својот тениски центар на градот Белград, а клубот престанува со работа.

Сите во клубот во белградската населба Дорчол биле информирани дека нивниот работен однос завршува на тој датум, а ќе остане само соработката со веќе спонзорирани играчи.

Центарот постои речиси 15 години, таму се одиграни седум АТП и еден ВТА турнири, како и многу помали натпреварувања. Честопати беше главната база за тренинг на Ѓоковиќ, како и за многу други тенисери.

Засега не се знае точната причина за ваквата одлука на Ѓоковиќ, се очекува наскоро некој од неговиот пиар тим или од семејството да даде соопштение за медиумите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Вакво нешто не се случило никогаш претходно: Двајца тенисери ќе играат двапати меѓусебе на Ролан Гарос!

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Тенисерите Ј…