Дома Останати Ѓоковиќ лесно против новиот ученик на Вајда

Ѓоковиќ лесно против новиот ученик на Вајда

Новак Ѓоковиќ со убедливи 3-0 го совлада Алекс Молчан од Словачка и се пласира во третото коло на Ролан Гарос. 

 Ѓоковиќ играше против својот поранешен тренер Марјан Вајда кој сега го тренира младиот Словак Молчан.

Првиот го доби со 6-2, вториот со 6-3, а во третиот се играше тај-брејк кој Ѓоковиќ го доби со 7-4.

Во следното коло Ѓоковиќ ќе игра против Бедене кој со 3-1 беше подобар од Куевас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ без проблеми го победи Кецмановиќ за осминафинале на Вимблдон

Новак Ѓоковиќ без проблеми се пласираше во осминафиналето на Вимблдон откако со 3:0 во сет…