Дома Останати Ѓоковиќ лесно до осминафинале во Шангај

Ѓоковиќ лесно до осминафинале во Шангај

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми славеше против Денис Шаповалов за пласман во осминафиналето во Шангај.

Србинот  добри партии од Токио ги продолжи и на Мастерсот во Шангај, па денес со 6:3 и 6:3 лесно дојде до победа против Шаповалов.

Во првиот сет само еден брејк беше доволен за негово освојување, додека во вториот Ѓоковиќ два пати го брејкна Канаѓанецот за пласман во следното коло каде за противник ќе го има, Американецот Џон Иснер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Возач од Формула Е наместо да вози сам на виртуелна трка, си ангажираше гејмер, па доби казна!

Возачот од Формула Е, Даниел Абт направи несекојдневен прекршок затоа што на една виртуелн…