Дома Останати Тенис Ѓоковиќ ги објасни солзите на прославата – го расплакала песната „Београдски Синдикат“

Ѓоковиќ ги објасни солзите на прославата – го расплакала песната „Београдски Синдикат“


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Новак Ѓоковиќ осовениот УС Опен го прослави заедно со кошаркарите кои од Мундобаскетот се вратија со сребрен медал, а на прославата најдобриот тенисер во светот беше и емотивен.

Не можеше Ѓоковиќ да ги задржи солзите, а подоцна на новинарите подоцна има откри што било толку емотивно за него.

„Зошто толку солзи? Пред да излезам, почна песната на Београдски синдикат која е посветена за мене. Јас ја знам таа песна, но кога видов како сите кошаркари ги познаваат стиховите од песната и кога видов како пејат, за мене тоа беше премногу емотивно“, изјави Ѓоковиќ.

Објасни и дека заедничката прослава не била планирана.

„Ова не беше планирано, се поклопи во последен момент. Се што се случи во Њујорк беше брзо за мене. Остварив историски успех, а пристигнав во Белград поради семејни обврски и воопшто не требаше да бидам тука. Требаше да бидам во Шпанија на подготовки со Дејвис Купот, но набрзо ќе одам таму“, истакна Новак.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Реал спреми 100 милиони за Лаутаро

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Приоритет на Реал Мадрид во летниот …