Дома Фудбал Италија Шчесни и Квардадо го исмејуваа Роналдо, тој одговори со остар старт ?

Шчесни и Квардадо го исмејуваа Роналдо, тој одговори со остар старт ?

Последниот тренинг на Јувентус донесе една интересна сцена во која главни актери беа Хуан Квардадо и Кристиано Роналдо.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Квардадо заедно со голманот Шчесни во една ситуација во играта „шева“ започнаа да го исмејуваат Роналдо прославувајќи со неговата препознатлива прослава. Тоа на Роналдо не му се допадна па одговори со еден малку по остар старт врз ногата на Колумбиецот.

Оваа ситуација започнува на 1.50 од видеото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Меси го „брка“ рекордот на Матеус

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вечерва Аргентин…