Дома Топ вести Шпанците ја открија главната причина зошто Погба не се пресели во Реал

Шпанците ја открија главната причина зошто Погба не се пресели во Реал

Дури и ако Јунајтед се согласи ова може да биде голем проблем.

Пол Погба и понатаму има желба да се пресели во Мадрид, барем така се тврди на Островот.

Иако се појавија информации дека Јунајтед може да прифати понуда од 100 милиони евра плус Тони Крос постои прболем.

Имено, Погба сака поголеми примања, ниту блиску до она што му го нуди Јунајтед, но според информациите на „Марка“ тој очекува 17 милиони евра по сезона што заедно со Азар би станал најплатен во Реал.

Кога се преговараше минатото лето Реал најмногу што беше спремен да му понуди беше сума од 12 милиони евра. Клубот не успеа да се ослободи и од Бејл кој добива 15 милиони евра, па поради тоа во Реал тешко дека се спремни да издвојат и 17 милиони за Погба.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шоу на Леброн против Пеликанс, Милвоки го доби дербито со Торонто (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерси победија во „Стејплс Центарот“ против Њу Орлеанс со резултат 118:109.…