Дома Трансфер зона Шпанецот сонува да се врати на Сан Сиро

Шпанецот сонува да се врати на Сан Сиро

Италијанските медиуми пренесуваат дека Жерар Делуфеу прави се што е во негова моќ за да се врати во Милан.

Делуфеу сака да го напушти Ватфорд, а негова најголема желба е да се врати на „Сан Сиро“ каде во 2017 година помина шест месеци и одлично се вклопи во тимот на Милан.

Англиските медиуми пренесуваат дека Шпанецот и официјално ќе достави барање за трансфер, а неговиот агент е во постојан контакт со „росонерите“.

Англискиот клуб за неговата слобода бара 40 милиони евра, сума која Милан не е спремен да ја плати, иако сака да го врати Фелуфеу во своите редови.

Можно е трансферот да се реализира како позајмица со право на откуп, но не повисок од 25 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Она што Николов го најави почнува да се реализира: Пандев го носи во Џенова?

Додека траеше карантинот македонските репрезентативци имаа вклучување во живо на Инстаграм…