Дома Фудбал Лига на шампиони Шоу на Мбапе на „Камп Ноу“🎥

Шоу на Мбапе на „Камп Ноу“🎥

Килијан Мбапе има свое шоу против Барселона во Лигата на шампиони.

Најпрво Меси ја донесе Барса во водство од пенал во 28-та минута, а потоа на сцена стапи Килијан Мбапе.

Само четири минути подоцна Французинот израмни на 1:1, резултат со кој се замина на полувреме.

Во 64-та минута ПСЖ доаѓа до комплетен пресврт, а стрелец на голот повторно беше Мбапе. Во 70-та минута Моис Кин погоди за 3:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…