Дома Останати Кошарка НБА Шоу на Батлер, Мајами се избори за мајсторка со Бостон!

Шоу на Батлер, Мајами се избори за мајсторка со Бостон!

Eкипата на Мајами славеше со 111:103 на гостувањето кај Бостон и така изедначи на 3:3 во финалето на Источната конференција во НБА лигата.

Предводен беше Мајами од неверојатниот Џими Батлер кој постигна 47 поени и тоа е негов рекорд на кариерата во натпреварите од плеј-офот. Покрај 47-поени Батлер додаде уште девет скока и осум асистенции.

Кајл Лауро уфрли 18 поени, Џејсон Тејтум постигна 30, а Џејлен Браун 20 поени. Решавачкиот седми натпревар кој ќе оди во финалето против Голден Стејт ќе го дознаеме во понеделник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Ништо од бронза: Македонија поразена од Србија

Србија славеше со 34-29 против Македонија во битката за бронзен медал на Медитеранските иг…