Дома Македонски спорт Мак баскет Шок пред дуелот со Италија: Остануваме без центри!?

Шок пред дуелот со Италија: Остануваме без центри!?

Македонската кошаркарска репрезентација ќе биде сериозна ослабена во дуелот против Италија затоа што еден играч бил позитивен на тестирањето пред мечот, а уште двајца се на дополнителни пргледи.

Љубомир Младеновски имал позитивен тест, додека на Бојан Трајковски и Џејкоб Вали ќе им се направат дополнителни прегледи.

Ова може да биде навистина проблем за Македонија затоа што би останале без високите играчи. Натпреварот во Талин против Италија започнува во 15:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Добредојде во Италија брате: Нестор и Пандев го поздравија трансферот на Николов во Лече

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов денес го комплетираше трансферот во италијански…