Дома Македонски спорт Шок од Белгија: Тешка повреда на Ердон Даци!

Шок од Белгија: Тешка повреда на Ердон Даци!

Лоши вести пристигнуваат од Белгиај од тимот на Вестерло.

Македонскиот репрезентативец Ердон Даци ги скинал предните вкрстени лигаменти, ова е повреда која се смета за една од најтешките во фудбалот.

Секако дека ова е удар за сите во клубот, но и лоша вест за Македонија која ја очекуваат натпревари во септември. Даци сега оди на операција и според искуствата со ваква повреда досега го чека пауза од најмалку 8-9 месеци.

Сигурно е дека повеќе нема да игра фудбал во 2022 година, а под знак прашалник е и целата сезона. Медиумите од Белгија потенцираат дека од стартот на првенството покрај Даци уште петмина фудбалери ја заработиле оваа повреда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Паднал договор: Чурлинов се сели во Барнли!

Новинарот Флоријан Плетенбург кој работи за германскиот „Спорт1“ објави дека постигнат е д…