Дома Фудбал Англија Шок за Ливерпул: Чемберлејн во „аут“ цела сезона!

Шок за Ливерпул: Чемберлејн во „аут“ цела сезона!

0
chembrplejn

Се беше одлично и одеднаш шокатни вести за навивачите на Ливерпул…

Веќе пишувавме дека на трансфер пазарот работат одлично, а сега се соочуваат со сериозен проблем – Окслејд Чемберлејн кој одигра одлична прва сезона, ќе ја пропушти скоро целата наредна!

Да потсетиме, Чембрлејн се повреди во полуфиналето од Лигата на шампионите против Рома, настрадаа лигаментите.


Следете го Sportski.mk и на


Неговата ситуација се до овој момент беше држена во тајност, наводно таква била желбата на Чемберлејн со цел да не ја нарушува атмосферата во тимот во одличната сезона.
Помина финалето, помина и Мундијалот, па време беше да се дознае.

Тренерот Јирген Клоп веќе помирен со фактот дека нема да може да смета на Чемберлејн цела сезона.

„Следната сезона за Чемберлејн е само опоравување. Ако успее да одигра нешто ќе гледаме на тоа како на бонус“, изјави Клоп.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лион можеше до водство, но тука беше Тер Штеген да направи чудо! (ВИДЕО)

Тер Штеген брани во фантастична форма, а тоа го покажа и во вечерашниот натпревар помеѓу Б…