Дома Фудбал Германија Шок за Борусија: Халанд ги скинал вкрстените лигаменти?!

Шок за Борусија: Халанд ги скинал вкрстените лигаменти?!

Aларам во таборот на Борусија после вчерашниот натпревар против Хофенхајм.

Борусија победи со 3:2 и стрелец беше Ерлинг Халанд, но Норвежанецот се повреди и беше заменет од Витсел. После мечот тренерот Марко Росе изјави дека Халанд имал проблем со адукторот, сепак работата е изгледа посериозна.

Дел од медиумите во Германија пренесуваат дека Халанд се здобил со многу потешка повреда, односно ги скинал вкрстените лигаменти. Ова секако би било шок за Борусија Дортмунд.

Сепак, ваквите информации се уште не е потврдено и треба да се почека соопштението од „милионерите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Еве колку ќе доби освојувачот на Лигата на шампионите

Според многумина, двaта најдобри тима во светот се среќаваат на финалето во Париз од 21 ча…