Дома Фудбал Италија Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката не беше ни блиску до него.

Ендика на носилки беше изнесен од теренот, дури и покажа палец накај публиката со знак дека е добар. Во тие моменти се чинеше дека мечот ќе продолжи.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Скај Спорт Италија“ пренесува дека ЕКГ-то на Ендика било загрижувачко и тој брзо со албулантна кола и полициска придружба бил пренесен во болница.

Мечот беше прекинат во 73-та минута при резултат 1:1, а последните информации говарат дека Ндика е надвор од животна опасност.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…