Дома Трансфер зона Челзи нуди двајца играчи за младата ѕвезда на Вест Хем

Челзи нуди двајца играчи за младата ѕвезда на Вест Хем


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Челзи е еден од најактивните клубови на трансфер пазарот, а нова мета на „сините“ е Деклан Рајс од Вест Хем.

Англиските медиуми пренесуваат дека Челзи е спремен да ги понуди Рос Баркли и Мичу Батчуаи за потписот на Деклан Рајс.

Рајс е „дете“ на Челзи, каде порасна заедно со Мејсон Маунт, а подоцна пријателството продолжи и во репрезентацијата на Англија.

Рајс е поливалентен фудбалер, може да игра како стопер, но и како дефанзивен играч за врска, па токму поради тоа е голема желба на Лампард.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер се надева на „аргентинската врска“ и го сонува Меси!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како што се…