Дома Трансфер зона Челзи носи три засилувања за НУЛА евра

Челзи носи три засилувања за НУЛА евра

Челзи има уште една лоша сезона, па на лето сигурно повторо ќе прави промени во тимот.

Медиумите пишуваат дека постои можност тројца фудбалери бесплатно да го засилат премиерлигашот на крајот на сезоната.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Еден од нив е Марио Хермосо, кој има договор со Атлетико Мадрид до крајот на сезоната и игра на како централен дефазивец.

Втор на списокот е Адриен Рабио од Јувентус, кој има договор до лето со „старата дама“, а Челзи му нуди многу повисока плата од актуелната.

Лука Модриќ е последниот на списокот на како потенцијално засилување, но Хрватот најверојатно ќе се пресели во Саудиска Арабија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…