Дома Топ вести Челзи го претстави Мадуеке, а тој порача: Сакам да бидам новиот Азар!

Челзи го претстави Мадуеке, а тој порача: Сакам да бидам новиот Азар!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Челси вчера го купи Нони Мадуеке од ПСВ Ајндховен за 35 милиони евра, па така премиерлигашот продолжи со засилувањата пред останатите предизвици оваа сезона.

Мадуеке по доаѓањето во Лондон кажа дека сака да има успешна авантура во премиерлигашот и посочи дека сака да биде новиот Еден Азар.

Азар играше во Челси седум сезони и беше еден од најдобрите фудбалери на тимот пред да замине во Реал Мадрид.

„Мој омилен фудбалер е Азар, кој секогаш ги возбудуваше навивачите со неговото влегување на теренот. Слични сме за некои работи и се надевам дека ќе бидат добар како него“, кажа Мадуеке.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…