Дома Македонски спорт Чедомир Јаневски пред враќање во Кипар: Ќе им биде тренер на Здравковски и Ристевски!

Чедомир Јаневски пред враќање во Кипар: Ќе им биде тренер на Здравковски и Ристевски!

Eден од најдобрите македонски тренери и поранешен селектор на „А“ репрезентацијата е пред враќање во Кипар.

Јаневски е најсериозен кандидат за нов тренер на АЕЛ Лимасол каде што во овој момент настапуваат македонските репрезентативци Давор Здравсковски и Кире Ристевски.

Дека навистина Јаневски е блиску до АЕЛ покажува и тпа што клубот објави дека се разделува со досегашниот тренер, Душан Керкес од БиХ. Ќе потсетиме, Јаневски во овој момент е дел од стручниот штаб на репрезентацијата на Јужна Африка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Oдличен натпревар за Елмас и убедлива победа на Наполи 🎥

Наполи ја оправда фаворитската улога против Салернитана и славеше победа со 4:1 на домашен…