Дома Топ вести Чаби Алонсо доаѓа на „Енфилд“ во „пакет“ со засилување од 120 милиони

Чаби Алонсо доаѓа на „Енфилд“ во „пакет“ со засилување од 120 милиони

Младиот фудбалер на Баер Леверкузен Флоријан Виртц е голема желба на многу европски гиганти, а сега во трката се вклучи и Ливерпул.

Виртц може да игра во средниот ред, но и како крилен напаѓач и е еден од најбараните германски фудбалери.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Ливерпул работи на доаѓањето на Чаби Алонсо на клупата, а Шпанецот сака со себе да го доведе и Виртц.

Младиот плејмејкер има долгорочен договор во Леверкузен и најверојатно ќе чини цело богатство, но Ливерпул нема да жали пари за да му ја исполни желбата на Алонсо.

Наводно „црвените“ се спремни да понудат 120 милиони евра, бидејќи во Германецот гледаат идеален наследник на Салах.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…