Дома Фудбал Англија Њукасл доби дрес како на Саудиска Арабија!

Њукасл доби дрес како на Саудиска Арабија!

Њукасл денес гo претстави својот трет дрес за новата сезона.

Од Њукасл се очекуваат големи работи откако пред нешто повеќе од половина година клубот го купи Мохамед Бин Салман од кого се очекуваат огромни вложувања.

Њукал во новата сезона во третата гарнитура ќе настапува во зелено-бела боја и тоа е дрес кој многу потсетува на репрезентацијата на Саудиска Арабија.

НОВИОТ ДРЕС НА ЊУКАСЛ

ДРЕСОТ НА САУДИСКА АРАБИЈА

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа,…