Дома Фудбал Останато Црниот 25. ноември ни зема две легенди кои знаеа да уживаат во животот

Црниот 25. ноември ни зема две легенди кои знаеа да уживаат во животот

25 ноември ќе остане запаметен како црн ден во фудбалската историја, на тој датум овој свет го напуштија две големи имиња – Диего Армандо Марадона и Џорџ Бест.

Џорџ Бест и Марадона имаат многу сличности, двајцата играа за навивачите да уживаат во нивната магија, а тие знаеа да се опуштат и да уживаат надвор од зелениот терен.

Легендарниот Бест кој остана запаметен како фудбалер и боем почина на 25. ноември пред 15 години. Светот ќе ја памети неговата легендарна изјава.

„Парите ги искористив за алкохол, жени и брзи автомобили, останатиот дел го потрошив“.

Уживајте сега двајцата и горе на небото, онака како што знаевте…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Интер го следи Јувентус: Ќе го менува грбот и името!

Гигантот од Милан на сите им е познат како Интер, а целото име на клубот од северот на Ита…